• about19

כיצד להשתמש במקלט משדר בסיבים אופטיים

משדרי סיבים אופטיים יכולים לשלב בקלות מערכות כבלים מבוססות נחושת במערכות כבלים סיבים אופטיים, עם גמישות חזקה וביצועים בעלות גבוהה.בדרך כלל, הם יכולים להמיר אותות חשמליים לאותות אופטיים (ולהיפך) כדי להאריך את מרחקי השידור.אז איך להשתמש במקלטי סיבים אופטיים ברשת ולחבר אותם כראוי לציוד רשת כמו מתגים, מודולים אופטיים וכו'?מאמר זה יפרט זאת עבורכם.
כיצד להשתמש במקלטי סיבים אופטיים?
כיום, נעשה שימוש נרחב במקלטי משדר סיבים אופטיים בתעשיות שונות, לרבות ניטור אבטחה, רשתות ארגוניות, רשתות LAN בקמפוס וכו'. מקלטי משדר אופטיים קטנים ותופסים מקום קטן, ולכן הם אידיאליים לפריסה בארונות חיווט, מארזים וכדומה. המקום מוגבל.למרות שסביבות היישום של מקלטי משדר סיבים אופטיים שונות, שיטות החיבור זהות בעצם.להלן מתארים את שיטות החיבור הנפוצות של משדרים סיבים אופטיים.
השתמש לבד
בדרך כלל, מקלטי משדר סיבים אופטיים משמשים בזוגות ברשת, אך לפעמים הם משמשים בנפרד לחיבור כבלי נחושת לציוד סיבים אופטיים.כפי שמוצג באיור למטה, מקלט משדר סיבים אופטיים עם יציאת SFP אחת ויציאת RJ45 אחת משמש לחיבור שני מתגי Ethernet.יציאת SFP במקלט סיבים אופטיים משמשת לחיבור עם יציאת SFP במתג A. יציאת RJ45 משמשת לחיבור עם היציאה החשמלית במתג B. שיטת החיבור היא כדלקמן:
1. השתמש בכבל UTP (כבל רשת מעל Cat5) כדי לחבר את יציאת ה-RJ45 של מתג B לכבל האופטי.
מחובר ליציאה החשמלית במקלט המשדר הסיבים.
2. הכנס את המודול האופטי SFP ליציאת SFP במקלט המשדר האופטי, ולאחר מכן הכנס את המודול האופטי ה-SFP השני.
המודול מוכנס ליציאת SFP של מתג A.
3. הכנס את מגשר הסיבים האופטיים למקלט המשדר האופטי ולמודול האופטי SFP במתג A.
זוג משדרים סיבים אופטיים משמשים בדרך כלל לחיבור שני התקני רשת מבוססי כבלי נחושת יחד כדי להאריך את מרחק השידור.זהו גם תרחיש נפוץ לשימוש במקלטי משדר סיבים אופטיים ברשת.השלבים כיצד להשתמש בזוג מקלטי משדר סיבים אופטיים עם מתגי רשת, מודולים אופטיים, כבלי תיקון סיבים וכבלי נחושת הם כדלקמן:
1. השתמש בכבל UTP (כבל רשת מעל Cat5) כדי לחבר את היציאה החשמלית של מתג A לסיב האופטי בצד שמאל.
מחובר ליציאת RJ45 של המשדר.
2. הכנס מודול אופטי SFP אחד ליציאת SFP של מקלט המשדר האופטי השמאלי, ולאחר מכן הכנס את השני
המודול האופטי SFP מוכנס ליציאת SFP של מקלט המשדר האופטי בצד ימין.
3. השתמש במגשר סיבים כדי לחבר את שני משדרי הסיבים האופטיים.
4. השתמש בכבל UTP כדי לחבר את יציאת ה-RJ45 של מקלט המשדר האופטי מימין ליציאה החשמלית של מתג B.
הערה: רוב המודולים האופטיים ניתנים להחלפה חמה, כך שאין צורך לכבות את מקלט המשדר האופטי בעת הכנסת המודול האופטי ליציאה המתאימה.עם זאת, יש לציין כי בעת הסרת המודול האופטי, יש להסיר תחילה את מגשר הסיבים;מגשר הסיבים מוכנס לאחר הכנסת המודול האופטי למקלט המשדר האופטי.
אמצעי זהירות לשימוש במקלטי משדר סיבים אופטיים
מקלטי משדר אופטיים הם התקני Plug-and-Play, ועדיין יש כמה גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​חיבורם לציוד רשת אחר.עדיף לבחור מיקום שטוח ובטוח כדי לפרוס את המשדר סיבים אופטיים, וגם צריך להשאיר מעט מקום מסביב למקלט הסיבים האופטיים לאוורור.
אורכי הגל של המודולים האופטיים המוכנסים למקלטי המשדר האופטיים צריכים להיות זהים.כלומר, אם אורך הגל של המודול האופטי בקצה אחד של מקלט המשדר הסיבים האופטי הוא 1310nm או 850nm, גם אורך הגל של המודול האופטי בקצה השני של משדר הסיבים האופטי צריך להיות זהה.במקביל, המהירות של מקלט המשדר האופטי והמודול האופטי חייבת להיות זהה: יש להשתמש במודול האופטי של הגיגה-ביט יחד עם המקלט האופטי של הגיגה-ביט.בנוסף לכך, גם סוג המודולים האופטיים במקלטי המשדר הסיבים האופטיים המשמשים בזוגות צריכים להיות זהים.
המגשר המוכנס למקלט סיב אופטי צריך להתאים ליציאה של משדר הסיבים האופטיים.בדרך כלל, מגשר הסיבים האופטיים SC משמש לחיבור מקלט המשדר הסיבים האופטיים ליציאת ה-SC, בעוד שיש להכניס את מגשר הסיבים האופטיים LC ליציאות SFP/SFP+.
יש צורך לאשר אם מקלט המשדר סיבים אופטיים תומך בשידור מלא דופלקס או חצי דופלקס.אם מקלט משדר סיבים אופטיים התומך בדופלקס מלא מחובר למתג או לרכזת התומכים במצב חצי דופלקס, זה יגרום לאובדן מנות רציני.
טמפרטורת הפעולה של מקלט המשדר הסיבים האופטיים צריכה להישמר בטווח מתאים, אחרת המקלט הסיבים האופטי לא יפעל.הפרמטרים עשויים להשתנות עבור ספקים שונים של מקלטי משדר סיבים אופטיים.
כיצד לפתור ולפתור תקלות במקלט סיבים אופטיים?
השימוש במקלטי משדר סיבים אופטיים הוא פשוט מאוד.כאשר מקלטי המשדר סיבים אופטיים מוחלים על הרשת, אם הם אינם פועלים כרגיל, נדרש פתרון בעיות, שניתן לבטל ולפתור מששת ההיבטים הבאים:
1. נורית חיווי המתח כבויה והמקלט האופטי אינו יכול לתקשר.
פִּתָרוֹן:
ודא שכבל החשמל מחובר למחבר החשמל בגב מקלט המשדר הסיבים האופטיים.
חבר מכשירים אחרים לשקע חשמל ובדוק שיש חשמל לשקע החשמל.
נסה מתאם מתח אחר מאותו סוג התואם למקלט המשדר סיבים אופטיים.
בדוק שהמתח של ספק הכוח הוא בטווח הרגיל.
2. מחוון SYS במקלט המשדר האופטי אינו נדלק.
פִּתָרוֹן:
בדרך כלל, נורית SYS כבויה במקלט משדר סיבים אופטיים מציינת שרכיבים פנימיים במכשיר פגומים או אינם פועלים כראוי.אתה יכול לנסות להפעיל מחדש את המכשיר.אם ספק הכוח אינו פועל, אנא פנה לספק שלך לקבלת סיוע.
3. מחוון SYS על מקלט המשדר האופטי ממשיך להבהב.
פִּתָרוֹן:
אירעה שגיאה במכשיר.אתה יכול לנסות להפעיל מחדש את המכשיר.אם זה לא עובד, הסר והתקן מחדש את המודול האופטי SFP, או נסה מודול אופטי SFP חלופי.או בדוק אם המודול האופטי SFP מתאים למקלט המשדר האופטי.
4. הרשת בין יציאת ה-RJ45 במקלט המשדר האופטי להתקן המסוף איטית.
פִּתָרוֹן:
ייתכן שיש אי התאמה במצב דופלקס בין יציאת מקלט המשדר סיבים אופטיים ליציאת התקן הקצה.זה קורה כאשר נעשה שימוש ביציאת RJ45 עם משא ומתן אוטומטי כדי להתחבר למכשיר שמצב הדופלקס הקבוע שלו הוא דופלקס מלא.במקרה זה, פשוט כוונן את מצב הדופלקס ביציאת התקן הקצה וביציאת מקלט המשדר סיבים אופטיים כך ששתי היציאות ישתמשו באותו מצב דופלקס.
5. אין תקשורת בין הציוד המחובר למקלט המשדר הסיבים האופטיים.
פִּתָרוֹן:
קצוות ה-TX וה-RX של מגשר הסיבים הפוכים, או שיציאת ה-RJ45 אינה מחוברת ליציאה הנכונה במכשיר (יש לשים לב לשיטת החיבור של הכבל הישר והכבל המוצלב).
6. תופעת הדלקה וכיבוי
פִּתָרוֹן:
יכול להיות שההנחתה של הנתיב האופטי גדול מדי.בשלב זה, ניתן להשתמש במד כוח אופטי למדידת ההספק האופטי של הקצה המקבל.אם הוא קרוב לטווח הרגישות של הקליטה, ניתן לשפוט בעצם שהנתיב האופטי פגום בטווח של 1-2dB.
יכול להיות שהמתג המחובר למקלט המשדר האופטי פגום.בשלב זה, החלף את המתג ב-PC, כלומר, שני המקלטים האופטיים מחוברים ישירות למחשב, ושני הקצוות עוברים פינג.
ייתכן שמדובר בכשל של מקלט המשדר הסיבים האופטיים.בשלב זה, ניתן לחבר את שני הקצוות של מקלט המשדר הסיבים האופטיים למחשב האישי (לא דרך המתג).לאחר שלשני הקצוות אין בעיה עם PING, העבר קובץ גדול (100M) או יותר מקצה אחד לקצה השני, וצפה בו.אם המהירות איטית מאוד (קבצים מתחת ל-200M משודרים במשך יותר מ-15 דקות), ניתן לשפוט בעצם שמקלט המשדר של הסיבים האופטיים פגום.
לְסַכֵּם
ניתן לפרוס מקלטי משדר אופטיים בצורה גמישה בסביבות רשת שונות, אך שיטות החיבור שלהם זהות בעצם.שיטות החיבור לעיל, אמצעי הזהירות והפתרונות לתקלות נפוצות הן רק התייחסות לאופן השימוש במקלטי סיבים אופטיים ברשת שלך.אם יש תקלה בלתי ניתנת לפתרון, אנא פנה לספק שלך לקבלת תמיכה טכנית מקצועית.


זמן פרסום: 17-3-2022